Ürün/Üretim Şekline Göre

Plastik Malzeme İşlemek için Makine ve Ekipmanlar

Firmamız kendi dallarında lider, aşağıda isimleri verilen firmaların tek yetkili Türkiye temsilcisidir.


Krauss-Maffei Berstorff plastik ve kauçuk ekstruzyon sektörlerinde faaliyet gösteren dünyanın en büyük makine ve ekipman tedarikçilerinden biridir.

Her alanda daima teknolojisi, ürün kalitesi, müşteri odaklı çözüm ortağı yaklaşımıyla fark yaratmayı amaç edinmiş, tüm dünyada ve Türkiye’de saygın bir konuma ulaşmıştır.

KMB ürün grupları bazında aşağıdaki ürün ve hizmetleri üretir

PLASTİK

 • Her türlü ve tüm çaplarda plastik boru hatları
 • PVC kapı/pencere doğramaları başta olmak üzere her türlü profil hatları
 • Komple kompaund üretim hatları (CaCO3, cam elyaf dolgulu ürünler, özellikli masterbatch üretimleri, TPE, TPV )
 • Sert ve esnek plaka /membran hatları, su yalıtım örtülerinden, reklam panolarına farklı uygulamalar
 • Köpük plaka hatları: XPS
 • Ekstruderler için burgu ve kovan revizyonu

KAUÇUK

 • Tüm ekstruzyonla üretilen kauçuk ürünleri için komple hat ve sistem çözümleri sunar
 • Kauçuk tek ve çok komponentli hortum ve profil hatları,>
 • Ekstruder , kalender, sarıcı, mikrodalga veya sıcak hava kanalları gibi tüm hat bileşenleri
 • Multiplex (6 ekstrudere kadar) lastik ekstruzyon hatları, agro veya binek, her türlü araç lastiği üretim hatları
 • Silikon profil ve hortum hatları
 • Her türlü merdane kaplama sistemleri, V-kayış sistemleri ve diğer özel üretim sistemleri
 • Kauçuk zemin kaplamaları, konveyör bantları , EPDM membranlar ve duvar panelleri gibi ürünler için komple çözümler

POLİÜRETAN

 • Yüksek basınçlı köpürtme uygulamaları için poliüretan makinaları
 • Poliüretan dışı reaktif malzemelerin veya köpürtücü katkılar ile birlikte üretim yapılan uygulamaların gerektirdiği makine ve sistemler.
 • Karıştırma kafaları, dozajlama makinaları, kalıp kesiciler, köpürtücüler için sistem bileşenleri gibi tüm ürün gruplarında özel çözümler
Burgsmüller

www.burgsmueller.de

Yedek Burgu Elemanları


140 yıla yaklaşan geçmişiyle Burgsmüller ekstrüzyon makinaları için yüksek kaliteli yedek parça üretir. Kalite ve hizmet anlayışıyla fark yaratan firma dünya genelinde en çok tercih edilen tedarikçilerden biri haline gelmiştir.

 • Burgu elemanları
 • Şaft ve kovan üretimi
 • Özel parçalar
 • Aşınma ölçümü/ proses desteği

 

IPT Institut für Prüftechnik Gerätebau GmbH

www.iptnet.org

Plastik Boru Üreticileri için Test ve Laboratuvar Ekipmanları


IPT firması plastik boru endüstrisi için 40 yıldan uzun bir süredir laboratuvar ve test ekipmanları üretmekte ve alanında küresel anlamda saygın bir isim haline gelmiştir.

IPT cihazları müşterilerine hem hammadde hem de son ürün için ilgili standartların talep ettiği tüm fiziksel , mekanik, kimyasal ve ısıl testleri yapma imkanını sağlar. Basit bir sirkometreden 1600 mm çapında borulara uygulanan mekanik basma testlerinin yapıldığı cihazlara kadar sahip olduğu tecrübeyi kullanıcı dostu ürünlere dönüştürmeyi başarmış bir çözüm ortağıdır.

Unicor

www.unicor.com

Koruge Boru Sistem Çözümleri
Unicor koruge boru makinaları ile 3 mm ile 2400 mm arasında değişen çaplarda teknik boru ve hortumlar, drenaj, kanal / atık su, kablo kanalları gibi farklı koruge boru sistemleri üretilebilmektedir. Küresel anlamda faaliyet gösterdiği farklı pazarlardan edindiği tecrübe ile Unicor firması müşterilerinin özel taleplerine cevap verecek özelleşmiş anahtar teslim çözümler sunabilmektedir.

THE Machines Yvonand SA

www.the-machines.ch

Damla Sulama ve Kompozit Boru Hatlarıİsviçre merkezli THE Machines ülkemizde Thomas Machines olarak da bilinen, damla sulama borusu, plastik-metal kompozit borular, kablo ve metal boru şekillendirme konularında komple üretim hatları ve test ekipmanları tedarik etmektedir. Dünyanın tamamına bu alanlarda en yeni en yüksek teknolojiyi sunmakta ve teknik bilgi birikimiyle müşterilerine destek olmaktadır. Bu yüksek teknoloji aynı zamanda rekabet gücü, daha düşük üretim maliyetleri, daha düşük fire oranları, yatırımın daha kısa sürede geri dönüşü ve daha kaliteli ürün gibi avantajları da beraberinde getirmektedir. THE Machines, lazer kesici ve deliciler, ölçüm ve kalite kontrol cihazları ile ekstruderden sarıcıya kadar tüm hat bileşenlerini tedarik edebilmektedir.


Herrmann Ultrasonik 1961 yılından bu yana kurucusu Walter Herrmann’ın girişimci ve yenilikçi vizyonunu yaşatmakta ve ultrasonik birleştirme teknolojileri alanında teknoloji ve kalitesi ile en önde yer almaktadır.

Özellikle yüksek performanslı üreteç (jeneratör) teknolojisindeki bu öncülük, firmayı plastik kaynak ve montaj konularında saygın bir konuma yerleştirmiştir. Herrmann, ultrasonik kaynak teknolojisinde lider makine üreticisi konumunda kaynak makineleri, üreteçler (jeneratörler) ve sonotrotlar (hornlar) üretmektedir.

Herrmann’ın PLASTİK bölümü plastik enjeksiyonla üretilmiş termoplastik parçaları birleştirmek için özgün çözümler sunar. Ultrasonik kaynak temiz, güvenli ve çevre dostu bir teknolojidir. Bu kaynak teknolojisi, çeşitli endüstri kollarında birçok ürün grubunun imalatı için olmazsa olmazdır. Sizlere kaynak teknolojisinde en sağlam, hassas ve tekrar edilebilir patentli çözümleri sunmaktayız.

 


PET preform enjeksiyon kalıbı üretiminde 30 yılı aşan deneyimiyle Otto Hofstetter AG - PET,

 • Çoklu katman teknolojisi
 • Mükemmel dengeli sıcak yolluk sistemleri
 • Ön form tasarımı
 • Sürekli kalıp iyileştirme konularında hizmet vermektedir.

Schenck Process , hammadde dozajlama sistemleri konusunda uzmanlaşmış ve konusunda küresel anlamda önde gelen firmalardan biri kabul edilmektedir.

Plastik sektöründe, kompaund ve granül üretimi ile PET üretim tesislerinde tercih edilmektedir.


Netstal 150 yılı aşkın tecrübesiyle plastik enjeksiyon teknolojisinin öncülerindendir. Netstal tarafından üretilen enjeksiyon makineleri ve üretim sistemleri hassas, hızlı, tekrarlanabilir ve güvenilir, bunun yanında kullanici dostu ve ekonomik olma özellikleriyle öne çıkmaktadır. Netstal yalnızca bir makine değil satış öncesi ve sonrasıyla size özel ve sizi bir adım öteye taşıyan bir tecrübe garanti eder.

Synergy: Netstal deyince ilk akla gelen klasik makine serisi, kapama gücü 60-800 ton arasında değişen hidrolik enjeksiyon makinaları. Elion: Tam elektrikli enjeksiyon makinaları arasında en hızlı , ekonomik ve en güvenilir, 50-420 ton aralığında isteğe bağlı olarak hibrid enjeksiyon ünitesiyle de kullanılabilen modüler tasarım. Enerji sarfiyatı, CO2 ayak izi ve gürültü seviyesi en düşük aynı zamanda en çevre dostu enjeksiyon makinası.

EVOS: 300-550 ton arası kapama kuvvetine sahip, servo-hidrolik enerji tasarruflu enjeksiyon makineleri. Modüler yapısıyla üretiminizin ihtiyaç duyduğu ideal mengene-enjeksiyon kombinasyonunu yaratabilirsiniz.

PET-LINE: Netstal'ın PET-LINE makineleri 200-600 ton aralığında üretilir, 24 ila 192 gözlü PET-preform üretimi için yüksek verimli enjeksiyon sistemleridir. PET-LINE sistemleri kısa çevrim süreleri ve sürekli çalışabilirliğinden doğan yüksek ekonomik verimliliği ile tüm dünyada kabul görmüştür. PET-LINE sistemlerinde üretilen preform'lar düşük acetaldehyde (AA) değerleri, kesin ölçüleri ve mükemmel kaliteleri ile öne çıkmaktadırlar. Bu özellikler tam da pet şişe üretiminde başarının kriterleridir.

PETForm: PET preform üretiminde 16-112 gözlü üretimler için ekonomik bir alternatif PET sistemidir. 175 ve 350 tonluk kapama güçlerinde dikey mengene ünitesi ile üretilen bu makinalarda plaka paralelliği mükemmel şekilde korunur ve kalıp aşınması en aza indirilir. Hızlı çevrim zamanları, uzun kalıp ve makine ömrü minimal enerji tüketimiyle en ekonomik üretimi size sunan PETForm sistemleri aynı zamanda az yer tutan dikey tasarımıyla da en verimli üretim şartlarını sağlar.

Alp Chemicals S.A. © 2013 Webmaster Özgür Özkaplan